Zumba, czyli połączenie tańca i ćwiczeń

Zumba, czyli połączenie tańca i ćwiczeń
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Moda na zdrowy styl życia trwa w najlepsze, dlatego oprócz zmiany nawyków żywieniowych, wciąż poszukujemy ćwiczeń i treningów, które wyrzeźbią naszą sylwetkę. Utarło się przekonanie, że tylko dzięki ćwiczeniom siłowym jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Nic bardziej mylnego! Możesz śmiało łączyć taniec z ćwiczeniami i świetnie się przy tym bawić! 

Coraz częściej kobiety w każdym wieku decydują się na zajęcia fitness, które oprócz dostarczania odpowiedniej dawki ruchu i endorfin, są świetnym sposobem spędzenia wolnego czasu. Z jednym z najchętniej wybieranych zajęć  jest właśnie zumba, czyli połączenie tańca z aerobikiem. To świetna alternatywa dla wszystkich pań, które nie przepadają za nudnymi, rygorystycznymi ćwiczeniami i chcą podczas zajęć przede wszystkim dobrze się bawić. Dodatkowo to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawę samopoczucia.

Krótka historia zumby

Zumba została wymyślona w Kolumbii, pod koniec  XX wieku przez tancerza i choreografa, Alberta „Beto” Pereza. Choreografie inspirowane są głównie klimatem latynoskim. Znajdziemy tu elementy salsy, reggaetonu, samby, tanga oraz flamenco. Zumba to połączenie różnych gatunków tanecznych z ćwiczeniami aerobowymi. W 1999 roku pomysł na te zajęcia zawitał do Ameryki, potem rozprzestrzenił się dalej. Aktualnie zumba jest jednym z najczęściej wybieranych zajęć treningowych w Polsce. 

OneHowto – Zumba Dance Workout for weight loss

Zumba dla pięknej sylwetki

Jak już zostało wspomniane wyżej, zumba to świetny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Podczas jednej sesji treningowej można spalić nawet 700 kalorii! Efekty można zauważyć naprawdę szybko, co dodatkowo motywuje do dalszych treningów. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na naszą kondycję i ogólną wytrzymałość naszego organizmu. Dodatkowo zajęcia pozytywnie wpływają na metabolizm oraz zapobiegają chorobom układu krwionośnego. Zumba dedykowana jest nawet początkującym osobom. To doskonała propozycja treningowa na sam początek, ponieważ nie wymaga żadnego doświadczenia. Dzięki treningom zumby poznajesz swoje ciało, odkrywasz siebie na nowo i zyskujesz pewność siebie. Zumba pozwala na zaangażowanie wszystkich partii mięśniowych, podczas jednej sesji treningowej, co korzystanie wpływa na cały organizm oraz na późniejsze wizualne efekty.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zajęcia zumby?

Zajęcia zumby to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz na znalezienie chwili dla siebie. Zumba jest dosyć dynamicznym treningiem. Dzięki temu nie stracisz motywacji i chęci do treningów. Dodatkowo szybkie tempo zajęć pozwala pozbyć się wszystkich natrętnych myśli z głowy i po prostu odstresować się po ciężkim dniu. To treningi, które korzystnie wpływają na umysł i ciało. Zajęcia zumby częściej przypominają wyjście do klubu muzycznego niż do klubu fitness. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, przez co organizm lepiej znosi większe obciążenie. Zumba polecana jest wszystkim, niezależnie od stażu, doświadczenia, formy czy motywacji. Jeśli nie posiadamy żadnych przeciwwskazań od lekarza, to rodzaj zajęć, który na pewno przyniesie sporo radości i satysfakcji. Aktualnie sporo klubów fitness oferuje różnego rodzaju zajęcia zumby, dlatego z pewnością znajdziemy takie, które spełnią nasze oczekiwania. 

Fot. Kate Trysh/Pexels

Udostępnij:
mrxbash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*