Jak dobrać torebkę do wieczorowej stylizacji?

Jak dobrać torebkę do wieczorowej stylizacji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mała, duża, noszona pod pachą czy na długim pasku, czarna czy w kolorze? Torebka jest jednym z tych elementów stylizacji, który potrafi odmienić charakter całego outfitu. Czym się kierować podczas wyboru idealnego modelu do wieczorowej kreacji? Sprawdziliśmy to! Oto co warto wiedzieć na ten temat!

Torebka – czy jest ważna w wieczorowej stylizacji?

Wieczorowe kreacje rządzą się swoimi prawami. O ile na co dzień zdarza się wyjść bez makijażu i w przypadkowych ubraniach, o tyle już na większe wyjścia z reguły dłużej się przygotowujemy, myśląc o każdym elemencie. Chcemy się pięknie prezentować, zrobić wrażenie na pozostałych osobach i po prostu dobrze się czuć. 

Ważna jest zatem baza stylizacji – sukienka, spódnica, spodnie i góra, buty, makijaż, fryzura, biżuteria, ale też okrycie wierzchnie i oczywiście torebka. Nawet jeśli nie będziemy miały jej cały czas przy sobie, nie możemy potraktować jej po macoszemu. Torebka zawsze jest istotnym elementem stylizacji, doskonale ją dopełnia, nadając szyku lub przewrotnie przełamując elegancki charakter.

Rozmiar torebki a sylwetka

Pierwszą kwestią, jaką bierzemy pod uwagę podczas szukania idealnej torebki do wieczorowej stylizacji, jest jej rozmiar. Chodzi przede wszystkim o to, by dopasować ją do swojej sylwetki. Malutkie puzderka nie będą dobrze prezentować się przy pełniejszych kształtach i odwrotnie – duże kopertówki mogą wizualnie przytłoczyć drobną kobietę.

Przyjęło się też, że na wieczorne okazje nie zakładamy dużych torebek typu shopper. Okazuje się jednak, że zgodnie z najnowszymi trendami królować będą właśnie torebki na wieczór w wersji XXL.

Poza rozmiarem istotne jest też samo noszenie torebki, a właściwie wysokość, na jakiej się znajdzie. Musimy mieć świadomość, że optycznie powiększy ona dany rejon. Jeśli zatem mamy pełniejsze biodra, torebka powinna sięgać maksymalnie do biustu, by wyrównać proporcje. Jeśli zdecydujemy się na model z długim paskiem lub łańcuszkiem, to tylko podkreślimy tę newralgiczną partię.

Materiał torebki ma znaczenie

Do wieczornej kreacji wybieramy perfekcyjnie wyglądające dodatki. Niewskazane są słabej jakości materiały, uszkodzenia, przetarte boki i metalowe elementy czy odkształcenia. Wszystko musi być dokładnie na swoim miejscu i w nienaruszonym stanie. 

Poza tym najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są torebki wykonane ze skóry, które bez problemu posłużą przez wiele lat. 

Kolor torebki spójny z całą stylizacją

Torebka stanowi swego rodzaju wisienkę na torcie, dopełnienie looku – dlatego też pilnujmy, by zachować spójność z pozostałymi elementami. O ile do sylwestrowej kreacji możemy zaszaleć z kolorem i błyskiem torebki, o tyle już na przykład podczas wyjścia do teatru czy na elegancki bankiet niekoniecznie.

Do małej czarnej pasują właściwie wszystkie torebki, nawet te najbardziej zdobne i kolorowe. Jeśli zaś mamy okazałą i wyrazistą kreację, wówczas lepiej wybrać skromniejszy model torebki o minimalistycznej formie, bez paska. Ponadto wcale nie musimy trzymać się zasady mówiącej o tym, by torebka i buty były w tym samym kolorze. Ważne, aby dodatki były w podobnym stylu.

Pamiętajmy, że torebka do wieczorowej stylizacji nie musi mieścić całego domu. Ma przede wszystkim efektownie się prezentować. Niektóre modele są wręcz niczym biżuteria.

Zdj. główne: Kristina Petrick/unsplash.com

Udostępnij:
mrxbash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*